fbpx

6 valuable tips to maintain your weight this holiday

The holidays have a lot of tempting foods that are specially served during the holidays, which makes it easy to lose control, and find ourselves stuck with extra kilos at the end of the feast.

Bayram dönemi özellikle kilo vermek isteyenler veya kilo almaktan korkanlar için zorlu bir mücadeledir.İşte burada ziyafeti daha sağlıklı hale getirmek için en önemli ipuçlarını sunacağız:

1- Akıllıca seçim

Yemek yemeye başlamadan önce, yemek istediğiniz yiyecekleri seçmek için çeşitli ve yağlı yiyeceklerle dolu masaya bakın.

Sizi cezbeden yiyecekleri seçin ve buna göre tabağınıza dökün.

2-  bir tabak yeter

Tabağınızı sadece bir kez doldurmaya çalışın, artık değil.

3- su içmek zorundasın

Yemeğe başlamadan önce bir bardak su içmeye çalışın.

4- gücü ye

Tabağınızdaki yemeği bitirdikten sonra acıkıyorsanız, salata, doğranmış sebzeler veya yağlı yiyeceklerden daha az zararlı olan herhangi bir şey yemeye çalışın.

Bazı salataların yüksek yağlı soslar, kuruyemişler, meyveler vb. içerebileceğinden kalori tuzağı olabileceği gerçeğini belirtmekte fayda var.

5- Doğru beslenme kurallarına bağlı kalın

Bayram yemeği sırasında fazla yeseniz, kendinizi kontrol etmeden ve yediğiniz miktarlara hiç önem vermeden yeseniz bile, yarının yeni bir gün olduğunu unutmayın.

Bu nedenle, doğru ve sağlıklı beslenme ilkelerini takip edin ve sadece bir yumru yüzünden baştan çıkarmayın.

6- Aktif kalmak

Bir yandan sizi eğlendirecek bir yandan da fazla kalori yakmanıza katkı sağlayacak yürüyüş gezilerine çıkarak bayram günlerini ve onu takip eden günleri değerlendirmeye çalışın.

Tatillerde, bu vesileyle özel olarak servis edilen ve kontrolü kaybetmeyi kolaylaştıran birçok cazip yiyecek vardır, ancak yukarıdakileri ve kolayca takip ederseniz tüm bunlardan kaçınabilirsiniz.